Historia Green Place

Idea

Zupełnie przypadkiem...

Zapytana kiedyś… Z czym kojarzy ci się dzieciństwo? Odpowiedziałam:

„Dzieciństwo kojarzy mi się z uśmiechem, brakiem problemów, z beztroską zabawą na podwórku, zrywaniem kwiatów na łące, łapaniem motyli, świeżą kromką pieczonego chleba z masłem i śmietaną, posypaną cukrem. Ale przede wszystkim z przyrodą, którą byłam otoczona tak naprawdę od urodzenia. Rodzice nauczyli mnie szanować wszystko to co dała nam natura. Szacunek dla przyrody odzwierciedla się nie tylko w segregowaniu śmieci czy oszczędzaniu wody ale przede wszystkim w sposobie myślenia.”

Na każdym spacerze w naturze człowiek otrzymuje znacznie więcej niż szuka
- John Muir
Spełnione marzenie

Miejsce w którym dzieci będą mogły być jak najbliżej przyrody.

Zakładając pierwsze przedszkole w 2010 roku w małym miasteczku Jędrzejów moim marzeniem było stworzyć miejsce w którym dzieci będą miały możliwość być jak najbliżej przyrody. Moimi oczyma wyobraźni szukałam drewnianego domku najlepiej na kwiecistej łące pełnej kolorowych motyli-), gdzie w oddali wyłaniał by się przepiękny śpiew ptaków.

Znalazłam takie miejsce, co prawda nie w drewnianym domku, ale znalazłam, idealne Green Place. Zielone miejsce pozwala dzieciom korzystać z uroków przyrody, doceniając jej niezwykłe walory. To właśnie dzięki niej poznają urokliwość roślin, śpiew ptaków, naturalność środowiska. To wszystko powoduje, że w późniejszych latach nabierają szacunku do wszystkiego co ich otacza.

Przedszkole Green Place:

stymuluje ciekawość poznawczą dziecka
kształtuje umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach
ukierunkowuje dzieci na samodzielne szukanie rozwiązań
kształtuje kompetencje w zakresie logicznego myślenia

Kształtujemy wrażliwość na piękno otaczającej nas przyrody.